سازمان‌ها در هر اندازه و حوزه فعالیت می‌توانند استاندارد ISO 9001 را برای بهبود فرآیندهای درون سازمانی خود، افزایش رضایت مشتری و نشان دادن تعهد خود به کیفیت پیاده سازی کنند. دوره سرممیزی ایزو 9001 به منظور ارائه دانش و مهارت‌های لازم برای سرممیزی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان براساس استاندارد ISO 9001 به متخصصان، توسط آکادمی توف ایران – آلمان تهیه و تدوین، و با بهترین و مجرب‌ترین اساتید این حوزه تدریس می‌گردد.

چکیده محتوا

دوره سرممیزی ISO 9001 مناسب چه افرادی است؟

دوره سرممیزی ISO 9001 برای افرادی مناسب است که درگیر فرآیند ممیزی یا پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان خود هستند. این شامل متخصصان حوزه کیفیت، ممیزان، مشاوران و مدیرانی می‌شود که مسئول مدیریت یا نظارت بر یک سیستم مدیریت کیفیت هستند. این دوره همچنین برای کسانی که می‌خواهند ممیز خارجی سیستم شوند و به دنبال درک جامعی از استاندارد ISO 9001 و اصول ممیزی هستند مفید است.

سرفصل‌های دوره سرممیزی ایزو 9001 شامل چه مواردی می‌باشد؟

 1. مقدمه ای بر ISO 9001 : این ماژول یک نمای کلی از استانداردISO 9001، ساختار و الزامات آن ارائه می‌دهد.
 2. اصول مدیریت کیفیت: این ماژول هشت اصل مدیریت کیفیت را پوشش می‌دهد که زیربنای استاندارد ISO 9001 است.
 3. اصول ممیزی: این ماژول یک نمای کلی از فرآیند ممیزی شامل برنامه ریزی، اجرا، گزارش و پیگیری یافته‌های حسابرسی را ارائه می‌دهد.
 4. برنامه ریزی و آماده سازی ممیزی: این ماژول مراحل مربوط به برنامه ریزی و آماده سازی ممیزی، از جمله تدوین برنامه ممیزی، انتخاب اعضای تیم ممیزی، و تعریف اهداف و محدوده ممیزی را پوشش می‌دهد.
 5. انجام ممیزی: جنبه‌های عملی انجام ممیزی شامل مصاحبه با کارکنان، بررسی اسناد و گردآوری شواهد را پوشش می‌دهد.
 6. گزارش ممیزی و پیگیری: فرآیند تهیه گزارش ممیزی، شامل مستندسازی یافته‌ها و ارائه توصیه‌هایی برای اقدامات اصلاحی را پوشش می‌دهد. همچنین فرآیند پیگیری یافته‌های ممیزی را برای اطمینان از انجام اقدامات اصلاحی پوشش می‌دهد.
 7. گواهینامه ISO 9001 : این ماژول فرآیند صدور گواهینامه در برابر استاندارد ISO 9001، از جمله نقش نهادهای صدور گواهینامه، فرآیند صدور گواهینامه و حفظ گواهی را پوشش می‌دهد.

این دوره معمولاً از طریق ترکیبی از سخنرانی‌ها، بحث‌های گروهی، مطالعات جانبی و کارگاه‌های عملی ارائه می‌شود.

شرکت کنندگان همچنین ملزم به تکمیل یک آزمون کتبی و یک ارزیابی عملی برای نشان دادن درک خود از محتوای دوره هستند.

پس از اتمام دوره سرممیزی ایزو 9001، شرکت کنندگان به دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای موارد زیر مجهز خواهند شد:

 • درک کامل استاندارد ISO 9001 و الزامات آن
 • برنامه ریزی، اجرا، گزارش و پیگیری ممیزی‌های یک سیستم مدیریت کیفیت
 • تفسیر یافته‌های ممیزی و ارائه توصیه‌هایی برای اقدامات اصلاحی
 • درک فرآیند صدور گواهینامه و نقش نهادهای صدور گواهینامه
 • اعمال اصول و فنون ممیزی برای ممیزی مؤثر سیستم مدیریت کیفیت

به طور کلی، دوره سرممیزی ISO 9001 یک سرمایه گذاری ارزشمند برای افرادی است که در مدیریت کیفیت و ممیزی درگیر هستند. شرکت کنندگان با گذراندن دوره به درک جامعی از استاندارد ISO 9001 و فرآیند ممیزی دست خواهند یافت که آن‌ها را قادر می‌سازد تا در پیاده سازی و بهبود سیستم‌های مدیریت کیفیت در سازمان خود سهیم باشند. علاوه بر این، گواهینامه به دست آمده از طریق این دوره می‌تواند فرصت‌های شغلی را افزایش دهد و تعهد به توسعه حرفه‌ای در زمینه مدیریت کیفیت را نشان دهد.

مزایای دوره سرممیزی ایزو 9001 چیست؟

 • مهارت های ممیزی پیشرفته: دوره سرممیزی ISO 9001 دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای برنامه ریزی، اجرا، گزارش و پیگیری ممیزی‌های یک سیستم مدیریت کیفیت(QMS) را به شرکت کنندگان ارائه می‌دهد. این شامل مهارت‌های عملی مانند مصاحبه با کارکنان، بررسی اسناد، و جمع آوری شواهد و همچنین تفسیر یافته‌های ممیزی و ارائه توصیه‌هایی برای اقدامات اصلاحی است.
 • درک جامع از استاندارد : ISO 9001این دوره استاندارد ISO 9001 را با جزئیات شامل ساختار، الزامات و اصول آن پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان درک کاملی از استاندارد و نحوه استفاده از آن در عمل برای بهبود فرآیندهای سازمانی و افزایش رضایت مشتری به دست خواهند آورد.
 • بهبود سیستم مدیریت کیفیت: با تکمیل دوره، شرکت کنندگان قادر خواهند بود از مهارت‌ها و دانش ممیزی خود برای شناسایی زمینه‌های بهبود در سیستم مدیریت کیفیت سازمان خود استفاده کنند. این می‌تواند منجر به فرآیندهای کارآمدتر و بهبود رضایت مشتری گردد.
 • شناخت و اعتبار: اخذ گواهینامه به عنوان سرممیزISO 9001 نشان دهنده تعهد به توسعه حرفه‌ای و درک عمیق اصول و شیوه‌های مدیریت کیفیت است. این می‌تواند اعتبار یک فرد را در این زمینه افزایش دهد و شما را به یک دارایی ارزشمند برای هر سازمان تبدیل کند.
 • پیشرفت شغلی: دوره و گواهینامه سرممیزی ایزو 9001 می‌تواند فرصت‌های شغلی را برای افراد در زمینه مدیریت کیفیت افزایش دهد. این می‌تواند شامل نقش‌هایی مانند مدیر کیفیت، ممیز، مشاور و سایر سمت‌هایی باشد که نیاز به درک عمیق اصول و شیوه‌های مدیریت کیفیت دارند.
 • مزیت رقابتی: پیاده‌سازی و حفظ سیستم مدیریت کیفیت منطبق با استاندارد ISO 9001 می‌تواند مزیت رقابتی را برای سازمان‌ها فراهم کند. این می تواند به مشتریان، ذینفعان و شرکا نشان دهد که سازمان به کیفیت متعهد است و فرآیندهای قوی برای اطمینان از عملکرد ثابت دارد.

پیش نیاز شرکت در دوره سرممیزی ISO 9001 چیست؟

شرکت کنندگان در این دوره نیاز است تا دوره مبانی ایزو 9001 و دوره ممیزی سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015 را  گذرانده باشند. موفقیت شرکت کنندگان در این دوره منوط به آشنایی با چرخه PDCA، هشت اصل مدیریت کیفیت ، نحوه استفاده از رویکرد فرآیندی در سیستم مدیریت کیفیت و تفکر مدیریت ریسک در استاندارد ISO 9001:2015 می‌باشد.

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
60,000,000 ریال
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ سرممیزی ISO 9001:2015 و آشنایی با اصول و مهارت های ممیزی در ممیزی های شخص سوم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *