مبانی ایزو ۴۵۰۰۱ یک استاندارد شناخته شده جهانی برای سیستم های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (OHSMS) است. این استاندارد چارچوبی را برای شناسایی، کنترل و به حداقل رساندن خطرات بهداشتی و ایمنی در محل کار فراهم می کند. دوره مبانی ایزو 45001 آکادمی توف ایران – آلمان یک دوره مقدماتی است که به منظور ارائه درک اصول، الزامات و مزایای استاندارد ISO 45001 به دانشجویان طراحی شده است.

راهنمای مطالعه

ISO 45001  چیست؟

ایزو ۴۵۰۰۱ استانداردی برای سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است که در سال 2018 توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) منتشر شد. این استاندارد برای کمک به سازمان‌ها در هر اندازه و صنایع در جهت بهبود عملکرد ایمنی و بهداشت شغلی خود با ارائه چارچوبی برای شناسایی و مدیریت خطرات بهداشتی و ایمنی در محیط کار در نظر گرفته شده است.

استاندارد ISO 45001 بر اساس چرخه Plan-Do-Check-Act (PDCA) است که یک مدل بهبود مستمر است که بر برنامه ریزی، اجرا، نظارت و بررسی فرآیندها برای اطمینان از موثر و کارآمد بودن آن‌ها تمرکز دارد عمل می‌کند. این استاندارد سازمان‌ها را ملزم می‌کند که یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را ایجاد و حفظ کنند که با چرخه PDCA همسو باشند.

این استاندارد شامل چندین الزام کلیدی است، مانند:

 • ایجاد سیاست و اهداف OHS
 • شناسایی خطرات و ارزیابی خطرات
 • اجرای کنترل‌ها برای به حداقل رساندن خطرات
 • ارائه برنامه‌های آموزشی و آگاهی بخشی برای کارکنان
 • نظارت و اندازه‌گیری عملکرد OHS
 • بررسی و بهبود مستمر  OHSMS‌

سرفصل‌های دوره مبانی ایزو 45001 شامل چه مواردی می‌باشد؟

مقدمه ای بر OHSMS

این دوره یک نمای کلی از سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و مزایای اجرای چنین سیستم‌هایی در محیط کار ارائه می‌دهد.

بررسی اجمالی ISO 45001

در این دوره یک نمای کلی از استاندارد ISO 45001، الزامات کلیدی آن و ارتباط آن با سایر استانداردهای سیستم مدیریت ارائه داده می‌شود. همچنین طی دوره ممیزی ایزو 45001 و دوره سرممیزی ایزو 45001 به طور پیشرفته‌تر مباحث مربوط به نحوه ممیزی یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را فرا خواهید گرفت.

برنامه ریزی برای OHSMS

این ماژول مرحله برنامه ریزی چرخه PDCA و فعالیت‌های کلیدی درگیر در ایجاد یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، از جمله تعیین خط مشی و اهداف OHS، شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک‌ها، و ایجاد کنترل‌هایی برای مدیریت را پوشش می‌دهد. در دوره مبانی مدیریت ریسک شناسایی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی ریسک و تعیین اقدامات لازم برای کاهش و اصلاح ریسک در جهت رسیدن به معیار ریسک تشریح می‌گردد. 

پیاده سازی OHSMS

در این دوره مرحله اجرای چرخه PDCA و فعالیت‌های کلیدی درگیر در اجرای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، از جمله ارائه برنامه‌های آموزشی و آگاهی برای کارکنان و ایجاد کانال های ارتباطی برای حمایت از OHSMS را پوشش می‌دهد.

بررسی OHSMS

مرحله بررسی چرخه PDCA و فعالیت‌های کلیدی مربوط به نظارت و اندازه گیری عملکرد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، از جمله انجام ممیزی‌های داخلی و بررسی‌های مدیریتی را پوشش می‌دهد.

اقدام بر اساس OHSMS

این ماژول مرحله عمل چرخه PDCA و فعالیت های کلیدی مربوط به بهبود مستمر عملکرد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، از جمله شناسایی مناطق برای بهبود، اجرای اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه، و به روز رسانی را پوشش می‌دهد.

در ادامه می‌توانید با شرکت در دوره مبانی IMS (سیستم مدیریت یکپارچه) نحوه برقراری ارتباط میان سیستم‌های مدیریت یکپارچه (IMS) شامل سیستم مدیریت کیفیت (QMS)، سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) و سیستم مدیریت بهداشت و ایمنی شغلی (OHSMS) است را فرا بگیرید.

دوره مبانی ایزو 45001 (سیستم مدیریت ایمنی)

دوره مبانی ایزو ۴۵۰۰۱ برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزشی مبانی ایزو 45001 برای افرادی که علاقه مند به یادگیری سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و استاندارد ISO 45001 هستند مناسب است. این دوره به ویژه برای موارد زیر مفید است:

 • کارکنانی که مسئولیت مدیریت ایمنی و بهداشت را در سازمان خود بر عهده دارند.
 • مدیران و سرپرستانی که مسئول پیاده سازی و حفظ سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت هستند.
 • مشاورانی که خدمات مدیریت ایمنی و بهداشت را به سازمان‌ها ارائه می‌کنند.
 • ممیزانی که ممیزی‌های OHSMS را انجام می‌دهند
 • این دوره همچنین برای افرادی مناسب است که علاقه مند به دنبال کردن حرفه‌ای در زمینه مدیریت ایمنی و بهداشت هستند یا به دنبال گسترش دانش و مهارت‌های خود در این زمینه هستند.

مزایای شرکت در دوره مبانی ISO 45001 چیست؟

درک اصول OHSMS

این دوره به فراگیران درکی از اصول کلیدی سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای و نحوه بکارگیری آن‌ها برای بهبود عملکرد ایمنی و بهداشت در محیط کار را ارائه می‌دهد.

آشنایی با استاندارد ISO 45001

این دوره به الزامات استاندارد ISO 45001 و نحوه پیاده سازی آن‌ها در یک سازمان می‌پردازد. این دانش را می‌توان برای کمک به سازمان‌ها در دستیابی به انطباق با استاندارد و بهبود عملکرد ایمنی و بهداشت خود به کار برد.

کمک به بهبود چشم انداز شغلی

این دوره به فراگیران صلاحیت شناخته شده‌ای در سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای ارائه می‌دهد که می‌تواند آینده شغلی آن‌ها را بهبود بخشد و پتانسیل درآمد آن‌ها را افزایش دهد.

مهارت‌ها و دانش پیشرفته

این دوره مهارت‌ها و دانش‌های مورد نیاز برای پیاده‌سازی و حفظ یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را به دانشجویان ارائه می‌دهد که می‌تواند عملکرد آن‌ها را در نقش فعلی‌شان بهبود بخشد و به پیشرفت در حرفه‌شان کمک کند.

افزایش آگاهی از مسائل OHS

این دوره آگاهی را در مورد مسائل ایمنی و بهداشت شغلی و اهمیت مدیریت این خطرات در محیط کار افزایش می‌دهد. این امر می‌تواند به ایجاد فرهنگ ایمنی در محیط کار و کاهش بروز حوادث و صدمات کمک کند.

این دوره شامل فعالیت‌های تعاملی، آزمون‌ها و کارگاه آموزشی است تا به فراگیران کمک کند تا دانش خود را در موقعیت‌‍‌های دنیای واقعی به کار گیرند. پس از اتمام دوره، فراگیران درک اولیه‌ای از اصول، الزامات و مزایای استاندارد ISO 45001 خواهند داشت و می توانند در پیاده سازی و نگهداری سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در سازمان خود مشارکت داشته باشند.‌

مبانی ایزو ۴۵۰۰۱
مبانی ISO 45001:2018 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای)

دوره مبانی ایزو 45001 را در آکادمی توف ایران – آلمان فرا بگیرید.مناسب برای کارکنان، مدیران، مشاوران و ممیزان. با مبانی ایزو ۴۵۰۰۱چشم انداز شغلی و مهارت‌های OHS خود را بهبود بخشید.

برند محصول: آکادمی توف ایران

واحد پول محصول: IRR

قیمت کالا: 66,000,000

موجودی انبار: InStock

امتیازدهی ویرایشگر:
4

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
47,500,000 ریال
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مبانی ISO 45001:2018 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *