مدیریت زیست محیطی به یک موضوع مهم در دنیای امروز تبدیل شده است. با افزایش نگرانی در مورد محیط زیست، سازمان‌ها اقداماتی را برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی خود انجام می‌دهند. ISO 14001 یک استاندارد بین المللی شناخته شده است که الزامات یک سیستم مدیریت زیست محیطی (EMS) را تعیین می‌کند. دوره سرممیزی ایزو 14001 یک برنامه آموزشی جامع است که به منظور ارائه دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای رهبری ممیزی یک سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001 به شرکت کنندگان طراحی شده است.

راهنمای مطالعه

سرفصل‌های دوره سرممیزی ISO 14001 شامل چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

مقدمه ای بر سیستم های مدیریت زیست محیطی

این دوره با مروری بر سیستم‌های مدیریت زیست محیطی و اهمیت آن‌ها آغاز می‌شود. شرکت کنندگان با استاندارد ISO 14001 و الزامات آن آشنا خواهند شد. در دوره مبانی ایزو 14001 به طور جامع و کامل دامنه کاربرد و الزامات سیستم مدیریت محیط زیست پوشش داده شده است.

اصول ممیزی

این بخش اصول ممیزی شامل برنامه ریزی ممیزی، انجام ممیزی و گزارش ممیزی را پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان با نقش ها و مسئولیت های ممیزان و تیم‌ های ممیزی آشنا خواهند شد. در دوره ممیزی داخلی ایزو 14001 به طور جامع اصول ممیزی یک سیستم مدیریت محیط زیست تشریح گردیده است.

الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی

این بخش الزامات یک سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001 را پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان در مورد بندهای استاندارد و نحوه تفسیر آن‌ها را یاد خواهند گرفت.

عدم انطباق ها و اقدامات اصلاحی

این بخش نحوه شناسایی عدم انطباق‌ها در طول ممیزی و ارائه توصیه‌‌هایی برای اقدامات اصلاحی را پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان یاد خواهند گرفت که چگونه موارد عدم انطباق را به ممیزی شونده اعلام کنند و چگونه اثربخشی اقدامات اصلاحی را تأیید کنند.

گزارش ممیزی

این دوره نحوه گزارش ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی را پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان در مورد انواع مختلف گزارش‌های ممیزی و نحوه نوشتن یک گزارش موثر یاد خواهند گرفت.

پیگیری ممیزی

این دوره فرآیند پیگیری ممیزی‌های سیستم مدیریت زیست محیطی را پوشش می‌دهد.‌

سرممیزی سیستم مدیریت محیط زیست بر اساس ایزو 14001

دوره سرممیزی ایزو ۱۴۰۰۱ برای چه کسانی مناسب است؟

دوره سرممیزی ISO 14001 برای افرادی مناسب است که می‌خواهند به عنوان سرممیز سیستم‌های مدیریت زیست محیطی شناخته شوند. این دوره همچنین برای افرادی مناسب است که پیش از این گواهینامه دوره ممیزی داخلی ایزو 14001 را دارند اما می خواهند دانش خود را در مورد استاندارد ISO 14001 تجدید یا به روز نمایند. علاوه بر این، برای متخصصان محیط زیست، مشاوران و مدیرانی که مسئول پیاده سازی، حفظ یا بهبود سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001 هستند، مناسب است. همچنین شما می‌توانید با شرکت در دوره سرممیزی ایزو 9001 نحوه رهبری یک تیم جهت ممیزی سیستم مدیریت کیفیت را فرا بگیرید.

مزایای گذراندن دوره سرممیزی داخلی ISO 14001 چیست؟

درک پیشرفته از استاندارد ISO 14001

این دوره به شرکت کنندگان درک عمیقی از استاندارد ISO 14001، از جمله الزامات، مفاهیم کلیدی و اصول آن را ارائه می‌دهد. شرکت کنندگان همچنین می‌توانند استاندارد را تفسیر کرده و آن را در ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی به کار ببرند.

بهبود مهارت‌های ممیزی

طی این دوره مهارت‌های مورد نیاز برای برنامه ریزی، اجرا و گزارش در مورد ممیزی سیستم مدیریت زیست محیطی را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می‌شود. شرکت کنندگان می‌توانند عدم انطباق‌ها را شناسایی و توصیه‌هایی برای اقدامات اصلاحی ارائه دهند.

افزایش قابلیت استخدام

تبدیل شدن به یک ممیز اصلی گواهی شده برای یک سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001 می‌تواند شایستگی شما جهت استخدام را افزایش دهد. بسیاری از سازمان‌ها از تامین‌کنندگان و پیمانکاران خود می‌خواهند که برای سیستم‌های مدیریت زیست‌محیطی خود، ممیزان اصلی گواهی داشته باشند. همچنین شما می‌توانید با شرکت در دوره مبانی IMS مهارت‌های حرفه‌ای خود را ببهبود ببخشید

بهبود عملکرد محیطی

استاندارد ISO 14001:2015 برای کمک به سازمان‌ها طراحی شده است تا اثرات زیست محیطی خود را به حداقل برسانند. افراد با تبدیل شدن به یک سرممیز گواهی شده برای یک سیستم مدیریت زیست محیطی بر اساس استاندارد ISO 14001، می‌توانند به سازمان‌ها کمک کنند تا عملکرد زیست محیطی خود را بهبود بخشند و اثرات زیست محیطی خود را کاهش دهند.

پیشرفت شغلی

دوره سرممیزی ISO 14001 می‌تواند به فراهم آوری فرصت‌های پیشرفت شغلی، مانند تبدیل شدن به یک مدیر محیط زیست، مشاور یا ممیز منجر شود.

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
90,000,000 ریال
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سرممیزی ISO 14001:2015 (سیستم مدیریت محیط زیست)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *