ISO 45001 استاندارد بین المللی سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی (OHSMS) است. این استاندارد چارچوبی را برای سازمان‌ها تعیین می کند تا عملکرد سلامت و ایمنی خود را مدیریت و بهبود بخشند، حوادث و بیماری‌های محل کار را کاهش دهند و محیط کاری ایمن تر و سالم تر ایجاد کنند. ISO 45001 به طور گسترده‌ای توسط سازمان‌های سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته شده است، و تبدیل شدن به یک سرممیز ISO 45001 می‌تواند یک مسیر شغلی ارزشمند و با ارزش باشد.
راهنمای مطالعه

دوره سرممیزی ایزو 45001 چیست؟

سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی نقش مهمی در تضمین رفاه کارکنان در هر سازمان ایفا می‌کنند. با افزایش تقاضا برای شرایط کار ایمن، سازمان‌ها به دنبال راه‌‌حل‌هایی برای ارتقای فرآیندهای خود و انطباق با استانداردهای بین‌المللی هستند. ISO 45001:2018 یکی از استانداردهای شناخته شده جهانی است که بر مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی تمرکز دارد.

برای کمک به سازمان‌ها در درک و اجرای موثر این استاندارد، دوره سرممیزی ISO 45001 توسط آکادمی توف ایران – آلمان طراحی شده است. این برنامه آموزشی جامع، متخصصان را به دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای هدایت تیم ممیزی، شناسایی خطرات احتمالی و اطمینان از انطباق با دستورالعمل های ISO 45001:2018 مجهز می‌کند.

این دوره الزامات استاندارد، فرآیند ممیزی و نقش‌ها و مسئولیت‌ها را پوشش می‌دهد. آکادمی توف همچنین این فرصت را برای شرکت کنندگان فراهم می‌کند تا مهارت‌های ممیزی خود را از طریق تمرین‌های تعاملی و کارگاه‌های عملی افزایش دهند.

دوره سرممیزی ایزو 45001 - سیستم مدیریت امنی و بهداشت شغلی

سرفصل‌های دوره سرممیزی ISO 45001 شامل چه مواردی می‌باشد؟

بررسی اجمالی ISO 45001

شرکت کنندگان با استاندارد ISO 45001 و الزامات آن آشنا می‌شوند. این شامل درک ساختار استاندارد، اصطلاحات و تعاریف کلیدی و مزایای اجرای OHSMS مطابق با استاندارد است. شما گذراندن دوره آموزش ایزو 45001 به درک جامعی از استاندارد خواهید رسید.

نقش‌ها و مسئولیت‌های ممیز

شرکت کنندگان با نقش ممیز در ممیزی OHSMS آشنا می‌شوند. این شامل درک مسئولیت‌های ممیز اصلی و تیم ممیزی و اصول ممیزی است. در دوره ممیزی داخلی ایزو 45001 نقش ممیز و مسئولیت‌های به طور کامل تشریح گردیده است.

برنامه ریزی و آماده سازی ممیزی

شرکت کنندگان یاد می‌گیرند که چگونه برای ممیزی برنامه‌ریزی کنند و برای ممیزی آماده شوند، از جمله تدوین یک برنامه ممیزی، انتخاب تیم ممیزی، شناسایی دامنه و اهداف ممیزی.

انجام ممیزی

شرکت کنندگان یاد می‌گیرند که چگونه ممیزی را انجام دهند، از جمله برگزاری جلسات افتتاحیه و پایانی، جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل شواهد ممیزی و شناسایی فرصت‌های بهبود.

مهارت‌های ارتباطی

شرکت کنندگان می‌آموزند که چگونه با ممیزی شوندگان به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند، از جمله چگونه سؤالات مؤثر بپرسند، چگونه فعالانه گوش دهند و چگونه بازخورد ارائه دهند.

نوشتن گزارش‌های ممیزی

شرکت کنندگان یاد می‌گیرند که چگونه گزارش‌های ممیزی مؤثر بنویسند، از جمله نحوه ساختار گزارش، نحوه مستندسازی یافته‌های ممیزی و نحوه ارائه توصیه‌هایی برای بهبود.

اقدام اصلاحی

شرکت کنندگان در مورد اقدامات اصلاحی و چگونگی اطمینان از اینکه ممیزی شوندگان اقدامات اصلاحی مناسب را برای رسیدگی به یافته های ممیزی انجام می‌دهند، یاد می‌گیرند.

مطالعات موردی و تمرین‌ها

این دوره معمولاً شامل تمرین‌های تعاملی و کارگاه‌های عملی است تا به شرکت‌کنندگان این فرصت را بدهد تا مهارت‌های ممیزی خود را تمرین کنند و دانش کسب‌شده در دوره را به‌ کار گیرند.

شرکت در دوره سرممیزی ایزو ۴۵۰۰۱ برای چه کسانی مناسب است؟

دوره سرممیزی ISO 45001 برای افرادی مناسب است که علاقه‌مند به تبدیل شدن به یک سرممیز یا ممیز OHSMS مطابق با ISO 45001  هستند. این دوره ایده آل برای موارد زیر است:

  • متخصصان بهداشت و ایمنی که می خواهند مهارت‌ها و دانش خود را در ممیزی OHSMS افزایش دهند.
  • متخصصان کیفیت که می خواهند دانش و مهارت‌های خود را در ممیزی OHSMS گسترش دهند.
  • مشاورانی که مایل به ارائه خدمات ممیزی به سازمان‌هایی هستند که OHSMS را مطابق با استاندارد ISO 45001 پیاده سازی کرده‌اند.
در ادامه توصیه می‌شود با گذراندن دوره اصول مدیریت و سرپرستی گامی موثر در جهت حرفه‌ای سازی خود بردارید.

از جمله مزایای شرکت در دوره سرممیزی ISO 45001 چیست؟

  • دانش و مهارت‌های شما را افزایش می‌دهد : دوره سرممیزی ISO 45001 درک جامعی از الزامات ISO 45001 و فرآیند ممیزی را برای شرکت کنندگان فراهم می‌کند. نقش‌ها و مسئولیت‌های ممیز، اصول ممیزی و تکنیک‌های انجام ممیزی موثر را پوشش می‌دهد. شرکت کنندگان همچنین این فرصت را دارند که مهارت‌های ممیزی خود را از طریق تمرین‌های تعاملی و مطالعات موردی تمرین کنند. این دوره دانش و مهارت‌های شرکت کنندگان را در ممیزی OHSMS افزایش می‌دهد، که می تواند به آن‌ها در پیشرفت شغلی کمک کند.
  • شما را قادر می‌سازد تا ممیزی‌های موثری را انجام دهید : دوره سرممیزی ISO 45001 شرکت کنندگان را با دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای انجام ممیزی‌های موثر OHSMS سازمان مطابق با ISO 45001 مجهز می‌کند. شرکت کنندگان می‌آموزند که چگونه برای ممیزی برنامه ریزی و آماده شوند، چگونه جلسات افتتاحیه و اختتامیه را برگزار کنند، چگونه جمع آوری کنند. و شواهد ممیزی و نحوه نوشتن گزارش ممیزی را تجزیه و تحلیل کنید. شرکت کنندگان همچنین می‌آموزند که چگونه با ممیزی شوندگان ارتباط موثر برقرار کنند و چگونه فرصت‌های بهبود در OHSMS سازمان را شناسایی کنند.
  • موجب فراهم آوری فرصت‌های شغلی بیشتر می‌شود: تبدیل شدن به یک سرممیز ISO 45001 می تواند توانایی‌های شما را افزایش دهد و فرصت‌های شغلی جدیدی را ایجاد کند. سازمان‌ها در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای OHSMS را مطابق با ISO 45001 پیاده‌سازی می‌کنند و تقاضای فزاینده‌ای برای ممیزانی وجود دارد که بتوانند ممیزی مؤثر این سیستم‌ها را انجام دهند. با گذراندن دوره سرممیزی ISO 45001، می‌توانید به کارفرمایان یا مشتریان بالقوه نشان دهید که دانش و مهارت‌های لازم برای انجام ممیزی‌های موثر OHSMS مطابق با ISO 45001 را دارید.
  • اعتبار شما را افزایش می‌دهد : با تبدیل شدن به یک سرممیز ISO 45001، می توانید اعتبار خود را به عنوان یک متخصص بهداشت و ایمنی شغلی افزایش دهید. ISO 45001 یک استاندارد بین المللی شناخته شده و سازمان‌هایی که OHSMS را مطابق با این استاندارد اجرا می‌کنند تعهد خود را به ارائه یک محیط کاری ایمن و سالم برای کارکنان خود نشان می‌دهند. با انجام ممیزی‌های موثر این سیستم‌ها، می‌توانید به اطمینان از رعایت الزامات استاندارد و افزایش عملکرد ایمنی و بهداشت سازمان‌ها کمک کنید.
  • عملکرد سلامت و ایمنی سازمان را بهبود می‌بخشد : دوره سرممیزی ایزو 45001 می تواند به بهبود عملکرد ایمنی و سلامت در سازمان‌ها کمک کند. با انجام ممیزی‌های مؤثر OHSMS یک سازمان، می‌توانید زمینه‌های بهبود را شناسایی کرده و به سازمان در رسیدگی به آنها کمک کنید.
نتیجه گیری

در نتیجه، دوره سرممیزی ISO 45001 یک برنامه آموزشی ضروری برای سازمان‌هایی است که به دنبال بهبود سیستم‌های مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی خود هستند. این دوره به شرکت کنندگان درک جامعی از استاندارد ISO 45001 ارائه می‌دهد و آن‌ها را به مهارت‌های لازم برای انجام ممیزی‌های موثر مجهز می‌کند. با شرکت در این دوره، افراد می‌توانند چشم‌انداز شغلی خود را در زمینه ممیزی سیستم ایمنی و بهداشت شغلی افزایش دهند و در عین حال به ایجاد محیط‌های کاری ایمن برای کارکنان نیز کمک کنند. دانش عملی به‌ دست‌ آمده از این دوره شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا خطرات احتمالی را شناسایی کنند، خطرات را ارزیابی کنند و اقدامات کنترلی مناسب را اجرا کنند. این فرصت را برای تبدیل شدن به یک سرممیز  ISO 45001 از دست ندهید و تأثیر مثبتی بر ایمنی محل کار بگذارید.

ISO 45001:2018 یک استاندارد بین المللی است که الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را مشخص می‌کند.

ISO 45001 به سازمان‌ها کمک می‌کند تا یک رویکرد سیستماتیک برای مدیریت خطرات بهداشتی و ایمنی ایجاد کنند و محیط کار ایمن را برای کارکنان تضمین کنند.

هر فردی که در اجرای یا ممیزی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای دخیل باشد می تواند از مزایای این دوره بهره مند شود.

طی این دوره، نحوه برنامه ریزی، انجام، گزارش و پیگیری ممیزی‌ها بر اساس الزامات استاندارد را یاد خواهید گرفت.

بله، این دوره به دو روش حضوری و آنلاین در آکادمی توف تدریس می‌گردد.

انتظار می رود شرکت کنندگان در این دوره با مفاهیم پایه ای چرخه PDCA، المان‌های سیستم‌های مدیریت، مفاهیم شناخت خطر، ارزیابی و کنترل ریسک، پیشگیری از آسیب های شغلی، الزامات و قوانین محلی و ملی مرتبط با سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و استاندارد ISO 45001 آشنا باشند.

بله، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره و گذراندن ارزیابی‌های لازم، گواهینامه آکادمی توف ایران – آلمان در پایان دریافت خواهید کرد.

نمایش بیشتر

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
ریال80.000.000
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سرممیزی ISO 45001:2018 (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا برای ارسال یا مشاهده تیکت به حساب خود وارد شوید