نمایش 1–20 از 67 نتیجه

نظام آراستگی 5S

بدون امتیاز 0 رای
آشنایی با مفاهیم 5S برای ایجاد سیستم فرهنگی-مدیریتی (نظام آراستگی) در سازمان. از ابتدای پنج کلمه ژاپنی برگرفته شده که به معنی سازمان‌دهی، نظم و ترتیب، پاکیزه‌سازی، استانداردسازی و تعلیم و انضباط می‌باشد. در واقع 5S پیش‌نیاز برای هر برنامه بهبود است و بر سازماندهی و ساده‌سازی محل کار، کاهش اتلاف و بهبود کیفیت تاکید دارد.
16 ساعت
28,750,000 ریال

دادرسی بیمه تامین اجتماعی

بدون امتیاز 0 رای
8 ساعت
37,000,000 ریال
4 ساعت
35,000,000 ریال

آشنایی با سامانه مودیان مالیاتی

بدون امتیاز 0 رای
آشنایی با سامانه مودیان مالیاتی کارگاه عملی و اجرایی آخرین تغییرات سامانه مؤدیان مالیاتی به همراه کارگاه عملی و بررسی چالش های اجرای آن مخاطبان دوره: کلیه اشخاص شاغل در امور حسابداری
4 ساعت
9,000,000 ریال

مهار‌ت‌های اخلاق کاری (مسئولیت‌پذیری، تعهد، انضباط، هماهنگی، حرفه‌ای‌گری)

بدون امتیاز 0 رای
تصور نادرستی که در دهه‌های اخیر به شدت رایج شده این است که در بازار کار هر کسی باید "به هر نحو ممکن" گلیم خود را از آب بکشد. در حالیکه شواهد تجربی گواه آنند که کسانی که اخلاق کاری را به بهتری شکلی رعایت می‌کنند از "اعتبار" بالاتری برخورد می‌شوند و بخت موفقیت آنها بسیار بالاتر است. اما "اخلاق کاری" واژه‌ای مبهم است. در این دوره آموزش داده می‌شود که اولا اخلاق کاری شامل چه وجوه متمایزی است و چگونه می‌توان آنها را بهبود بخشید. هیچ کسی بهتر از یک فرد با تجربه و موفق در بازار کار  از اهمیت این اعتبار آگاه نیست. این اعتبار است که در بحران‌های بزرگ بیش از هر عامل دیگری سازمان را نجات می‌دهد.
0 ریال

مهارت‌های راهبردی (مدیریت زمان، تفکر راهبردی، و رهبری)

بدون امتیاز 0 رای
جهان در حال تغییر نوع جدیدی از مدیریت و راهبری را می‌طلبد. به دلیل نامشخص بودن سرنوشت بازار در برخی پروژه‌های رایج، عموم مدیران موفق، مجبور هستند به نحوی مستمر پروژه‌های جدیدی را در کنار پروژه‌های سابق آغاز کنند و مدیریت همزمان چند پروژه تکنیک‌هایی دارد که از اهداف این دوره آموزش آنها است. بعلاوه فرد باید بتواند مزیت رقابتی سازمان  خود را افزایش توانایی در ارزیابی مکرر رفتار رقبا افزایش دهد.
0 ریال

مهارت‌های تحلیلی (حل‌مساله، تفکر نقاد، تصمیم‌گیری)

بدون امتیاز 0 رای
تمامی مراحل کار آمیخته است با مسئله. با اینکه در تمامی عمر با مسئله سروکار داشته‌ایم برخی افراد در مواجهه با مسائل کارآمدتر عمل می‌کنند. در این دوره آموزش داده می‌شود که چگونه باید مسائل را تحلیل کرد. خطاهای رایج در تحلیل مسائل کدامند و چگونه می‌توان آنها را مرتفع کرد. چگونه باید نقادانه راه‌حل‌های ناکارآمد را شناسایی کرد و کنار نهاد. فرایند تصمیم‌گیری شامل چه مراحلی است و افرادی که تصمیم‌های بهتری دارند چگونه عمل می‌کنند.
0 ریال

مهارت خودکنترلی و تنظیم هیجان (خودآگاهی، مهار استرس، خشم،…)

بدون امتیاز 0 رای
با افزایش تغییرات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی استرس در محیطهای کاری نیز رو به افزایش است. رقابت دائم بر سر تصاحب بازار هیجان‌های منفی زیادی از جمله استرس و ناراحتی را با خود به همراه دارد. در این دوره آموزش داده می‌شود که اگر نمی‌توان شرایط،بیرونی را تغییر داد چگونه باید هیجان‌های خود را مدیریت کنیم و با همان شرایط،بیرونی غیرقابل کنترل به بهترین شکل با خودکنترلی بهترین سطح کارآمدی خود را بروز داد.
0 ریال

مهارت‌های انعطاف‌پذیری (تاب‌آوری، پشتکار، سازگاری، خلاقیت)

بدون امتیاز 0 رای
بزرگترین مشکل کارفرمایان و کارکنان، در جهانی که دائما در حال تغییرات گسترده است، رنج‌بردن از ذهنیتی ثابت است. با تغییرات پیرامونی فقط کسانی موفق‌تر خواهند بود که انعطاف‌پذیری شناختی و روان‌شناختی بالاتری داشته باشند. در این دوره آموزش داده می‌شود که چگونه در عمل می‌توان ذهنیت ثابت و نامنعطف را به ذهنیتی منعطف تبدیل کرد و به این ترتیب خود را با شرایط جدید سازگار ساخت. افزایش انعطاف شناختی به خلاقیت بیشتر می‌انجامد. در جهان در حال تغییر خلاقیت بیشتر، از مهمترین عوامل موفقیت است. در دوره راهکارهایی برای افزایش قدرت خلاقیت آموزش داده خواهد شد.
0 ریال

مهارت‌های ارتباطی (مهارت‌های ارتباطی، و کار تیمی)

بدون امتیاز 0 رای
فرایند مکالمه با دیگران دچار دسته‌ای خطاهای نظام‌مند و تکرار شونده است که توسط روان‌شناسان این حوزه شناسایی شده‌اند و راه اصلاح آنها معرفی شده است. در این دوره به افراد آموزش داده می‌شود که چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنند، چگونه به سخن دیگران گوش دهند، و چگونه سخن خود را بگویند. کارهای تیمی با انجام این اصلاحات موفق‌تر خواهند بود. در این دوره با بیان مثال‌هایی برگرفته از محیط کار واقعی در عمل نشان داده می‌شود که چگونه خطاهای تیمی که ریشه در اختلال در ارتباطات دارند اصلاح شوند.
0 ریال

هوش هیجانی

بدون امتیاز 0 رای
در کارگاه هوش هیجانی، سعی می­گردد تا ضمن ارائه مطالب علمی درباره هیجانات و هوش هیجانی به عنوان مکانیزم کنترلی آن، با انجام فعالیت هایی افراد در زمینه شناخت هرچه بهتر هوش هیجانی و طرق ارتقای آن توانمند گردند. هدف از آموزش این دوره، آشنایی با مهارت های هوش هیجانی و چگونگی دست یابی به این مهارت هاست.
2
30,000,000 ریال

ریگری و مقدماتی لیفتینگ پلن

بدون امتیاز 0 رای
    • آشنایی با انواع اتصالات مورد استفاده در ریگری و مشخصات آنها، انتخاب صحیح اسلینگ‌ها
    • آشنایی با اصول ریگری و جابه‌جایی مناسب بار، ایمنی باربرداری
    • آشنایی با برنامه باربرداری (Lifting Plan) و اطلاعات ضروری مندرج در آن
استاندارد مرجع: ASME B30.9 – 2021 ، ASME B30.26 – 2015 ، ASME B30.23 – 2016 ، ASME B30.20 – 2021 ، ASME B30.5 – 2021 ، ASME P30.1 – 2019
24 ساعت
100,000,000 ریال

مميزی داخلی ISO 22301:2019 (سيستم مديريت تداوم كسب و كار)

بدون امتیاز 0 رای
در این دوره شرکت کنندگان با نحوه ممیزی سیستم مدیریت تداوم کسب و کار آشنا شده و از الزامات استاندارد ISO 19011:2018 به عنوان راهنمای ممیزی در حد نیاز مطلع خواهند شد. همچنین با تأکید و توجه کافی بر الزامات ISO 22301:2019، نحوه رفتار به هنگام ممیزی، فنون ارتباطی، تهیه چک­ لیست، تشخیص عدم انطباق و نحوه تعیین اقدامات اصلاحی در این دوره مطرح و در کارگاه آموزشی تمرین می­شوند.
16 ساعت
30,000,000 ریال

بازرسی‌ جوش سطح یک و دو

بدون امتیاز 0 رای
جوشکاری فرآیندی حیاتی در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز و تولید است. کیفیت اتصال جوش داده شده برای اطمینان از یکپارچگی ساختاری و عملکرد محصول نهایی امری ضروری است. بازرسی جوش فرآیندی حیاتی است که کیفیت اتصال جوش داده شده را تضمین می‌کند. دوره سطح یک و دو بازرسی جوش به منظور ارائه دانش و مهارت‌‎های لازم برای انجام بازرسی جوش به افراد طراحی شده است.
48 ساعت
150,000,000 ریال

ممیزی داخلی استاندارد IATF 16949:2016

بدون امتیاز 0 رای
صنعت خودرو استانداردهای مدیریت کیفیت خاصی را برای تولیدکنندگان و تامین کنندگان تعیین کرده است تا از کیفیت ثابت محصول و رضایت مشتری اطمینان حاصل کند. یکی از شناخته شده ترین و پذیرفته ترین استانداردها در این زمینه IATF 16949:2016 است. این یک استاندارد جهانی برای مدیریت کیفیت در صنعت خودرو است که جایگزین استاندارد ISO/TS 16949 قبلی شده است. دوره ممیزی داخلی IATF 16949 برای سازمان‌هایی که می‌خواهند این استاندارد را پیاده سازی کنند و سیستم مدیریت کیفیت خود را بهبود بخشند ضروری است.
24 ساعت
40,000,000 ریال

مبانی استاندارد IATF 16949:2016

بدون امتیاز 0 رای
IATF 16949 استاندارد (International Automotive Task Force) مجموعه‌ای از الزامات طراحی شده برای کمک به سازندگان و تامین‌کنندگان خودرو برای دستیابی به برتری در سیستم‌های مدیریت کیفیت است. دوره مبانی IATF 16949 آکادمی توف ایرن – آلمان یک برنامه آموزشی مدون است که درک عمیقی از استاندارد ارائه می‌دهد و به سازمان‌ها کمک می‌کند تا آن را با موفقیت اجرا و پیاده‌سازی کنند.
24 ساعت
55,000,000 ریال

طرح ریزی پیشاپیش کیفیت محصول APQP

بدون امتیاز 0 رای
طرح‌ریزی پیشاپیش کیفیت محصول APQP یک رویکرد ساختاریافته برای توسعه و عرضه محصولات جدید است. این روشی است که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که یک محصول نیازهای مشتری را برآورده می‌کند و به موقع، با بودجه و با سطح کیفی مطلوب عرضه می‌شود.  APQP یک ابزار قدرتمند برای هر سازمانی است که در توسعه و راه‌اندازی محصول مشارکت دارد، زیرا به شناسایی مشکلات احتمالی در مراحل اولیه کمک می‌کند و چارچوبی برای پرداختن به آن مسائل به شیوه‌ای سیستماتیک و مؤثر فراهم می‌کند.
16 ساعت
28,750,000 ریال

کارگاه روش های نيازسنجی (تحلیل و تعیین نیازهای آموزش)، طراحی، برنامه ریزی، اجرا، ارزیابی و اثربخشی آموزش

بدون امتیاز 0 رای
کارگاه‌های آموزشی برای ارزیابی نیازهای آموزشی، برنامه‌ریزی، اجرای برنامه‌های آموزشی و ارزیابی اثربخشی آن برای سازمان‌ها ضروری است تا دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های نیروی کار خود را ارتقا دهند. این کارگاه‌ها به شناسایی شکاف‌های شایستگی کارکنان و طراحی یک برنامه آموزشی متناسب با نیازهای آنها کمک می‌کند.
0 ریال

مبانی 2019:ISO 10015 (مدیریت شایستگی و توسعه افراد)

بدون امتیاز 0 رای
موفقیت هر سازمانی به شدت به نیروی انسانی آن سازمان بستگی دارد. به همین دلیل، تمرکز بر توسعه و مدیریت شایستگی کارکنان ضروری است. ISO 10015:2019 استانداردی است که دستورالعمل‌هایی را برای سازمان‌ها برای پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت شایستگی و توسعه افراد  ارائه می‌دهد.
16 ساعت
28,750,000 ریال